Пояс стає невід'ємним атрибутом не тільки професіоналів, які займаються важкою атлетикою, бодібілдінгом і пауерліфтингом, але і любителів, які підтримують форму в тренажерному залі. Така популярність атлетичної пояса пояснюється прагненням захистити хребет від травм.
Він є важливою деталлю екіпіровки спортсменів, які займаються важкою атлетикою і пауерліфтингом. Головне завдання пояса полягає в захисті хребта під час виконання силових вправ від травм.
Принцип роботи атлетичної пояса досить простий. Його фіксують на рівні талії за допомогою спеціальних кріплень. При виконанні вправ він створює додатковий тиск в черевній області, тим самим зберігаючи хребет у вертикальному положенні.
Пояси класифікується в залежності від виду спорту, в яких вони застосовуються. Виділяють два основних види пояси – важкоатлетичний і для пауерліфтингу.
Важкоатлетичні поділяють на три види, за матеріалом виготовлення і ширини середньої частини на класичний, матерчатий і широкий пояс. Найбільшою популярністю серед важкоатлетів і бодібілдерів користуються класичні пояса.
Їх виробляють з натуральної шкіри і вони, як правило, мають кріплення у вигляді застібки з двома штирями. Середня частина поясу зроблена ширше, ніж краю і призначена для підтримки попереку. У класичному поясі зручно тренуватися і виконувати вправи в нахилі.
Матерчатий пояс відрізняється від класичного меншою зносостійкістю і більш низькими захисними властивостями. Він призначений для роботи з невеликою вагою, так як тканина не може забезпечити повного захисту хребта.
Широкий пояс виправдовує свою назву. Він має збільшену майже до 15 см центральну частину. Це є його недоліком, так як велика ширина пояса не дозволяє йому щільно прилягати до попереку, і тим самим знижуються його захисні функції.
Пояс для пауерліфтингу відрізняється від важкоатлетичного пояса за формою і масивності. Це стандартний прямий пояс шириною 10 см з товстої шкіри. В якості кріплення в основному використовується карабін.
Як одягати пояс? Пауэрлифтерский пояс носиться на нижній частині живота, щільно облягаючи тіло. Це дозволяє створити додатковий черевне напруга для виконання вправ з великою вагою.
Пояс несе на собі два функціональні навантаження. Він виконує захисну функцію і допомагає у піднятті більшої ваги.
Захисна функція полягає у створенні додаткового опору, протидіючого вигину поперекового відділу хребта. Пояс виступає в ролі додаткового корсета.
Навіщо вдягати атлетичний пояс? В якості аргументів на користь використання атлетичної пояса під час роботи з утяжелениями можна виділити наступні
Однак використовувати пояс потрібно грамотно. Так як його постійне носіння під час тренувань може зробити згубний вплив на околопозвоночные м'язи.
Дослідження показали, що при відмові від атлетичної пояса після тривалого його використання різко підвищується ризик травми хребта через ослаблення природного поясу.
У человека существует группа мышц, которая поддерживает позвоночник и тазовые кости, обеспечивая нормальную осанку и походку человека. При выполнении упражнений с адекватными физической подготовки весами мышечный корсет способен защитить позвоночник от повреждений без применения дополнительных защитных атрибутов, то есть пояса.
Разумеется, данную группу мышц необходимо также тренировать, используя специальные упражнения для проработки глубинных мышц спины. Чтобы не допустить ослабления естественного пояса атлетический рекомендуют носить только во время выполнения определенных видов упражнений.
Тренировки с поясом имеют определенные временные ограничители. Постоянное использование пояса на протяжении всей тренировки может привести к ослаблению и «неправильной» работе мышц живота. При поднятии утяжеления без пояса мышцы пресса напряжены и втянуты, а с поясом, наоборот, максимально «выпячиваются».
Поэтому использование атлетического пояса целесообразно свести к минимуму. И надевать только для выполнения упражнений, имеющих повышенную опасность получения травмы позвоночника или требующие поднятия максимального веса.
При каких упражнениях пояс обязателен: становая тяга, приседания, тяга в наклоне, жим сидя и стоя, а также любые профессиональные упражнения с тяжелой атлетики.
При работе с поясом следует учитывать некоторые нюансы:
Не следует злоупотреблять ношением пояса во время тренировки.
Во время перерыва между подходами отдыхать от пояса.
Использовать пояс при «взятии максимального веса».
Это позволит свести к минимуму негативное влияние на тонус брюшных и околопозвоночных мышц. При этом сохранить результативность тренировок и сделать их более безопасными.
Використовуйте пояс тільки у важких вправах, і тільки при роботі з максимальними для вас вагами. Завдання фітнесу – тримати тіло здоровим, а не гонка за понад результатами, ціною здоров'я.