Продавець sportcompany розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
806 відгуків
promo_banner
SportCompany - Интернет магазин
Контакти
sportcompanyЄвген Сергійович
Героїв 1, Київ, Україна
+380 (93) 684-24-69
Адміністратор
+380 (97) 977-20-58
Адміністратор
zhe-folkin+380979772058+380936842469

Як вибрати боксерську грушу мішок для дому?

Як вибрати боксерську грушу мішок для дому?

Яку грушу краще вибрати для дому

У розв'язанні питання про те, як вибрати боксерську грушу для дому, необхідно враховувати всі вище розглянуті аспекти. Однак до цього додається ще кілька важливих нюансів:

  1. Наповнювач не має пиляти.
  2. Для підвісного варіанту потрібне надійне кріплення з урахуванням особливостей та типу матеріалу стін або стелі.
  3. Повноцінна робота з грушею можлива тільки тоді, коли навколо неї буде вільна зона в радіусі мінімум 1,5 метра.

Не варто вибирати для дому занадто важку та довгу грушу. Займатися з нею буде просто не зручно. Оптимальна модель вагою до 40 кг і завдовжки 90-100 см. Інша річ, якщо під снаряд виділяється окрема простора кімната або зал. Тоді господареві надається повний вибір обладнати його всім необхідним, з огляду на свої потреби та можливості.

ЯК ВИБИРАТИ БОКСЕРЮ ГРУШУ

Відпрацювання техніки удару — це та база, без якої неможливо навчитися жодного з наявних сьогодні контактних видів єдиноборств. Основним снарядом для тренувань є боксерська груша.

Тому так важливо знати, як вибрати грушу для боксу, щоб почати відточувати майстерність простих і складних ударних прийомів.

Застосування спеціального «мішка для ударів» з вище описаною метою почалося досить давно. Перша згадка про такі снаряди належать ще до давніх часів. Тоді використовувалися шкіряні капсули, що підвішуються на мотузку та набивані піском або тканиною.

Типи груш

Залежно від технології наповнення боксерська груша може мати три модифікації:

  • Набивна. Засипається зверху сипким наповнювачем.
  • Наливная. Містить водонепромокальний резервуар, що заливається водою.
  • Надувна. В основі використовується накачується стисненим повітрям камера.

За метою застосування груші мають такі модифікації:

  • Класична. Важить 20-40 кг.
  • Аперкотна. Має масу приблизно 50 кг, розташовується горизонтально та застосовується для відпрацювання удару-апперкота.
  • Пневматична. Має властивість різкого повернення і дає спортсмену підвищувати навички швидкості та точності.
  • Гідравлічна або водоналивна. Виповнюється у формі циліндра або манекена. Може встановлюватися як на підлозі, так і в підвішеному стані.
  • Настінна. Виготовляється у формі квадратного опуклого мішка, що закріплюється до стіни. На ній відпрацьовуються силові удари, наприклад, худ.
  • Боксерський мішок для серійних ударів. Має масу до 120 кг і довжину в людський зріст. Застосовується для роботи над серійними техніками.
  • Манекен. Виповнюється у формі тіла людини.
  • Чейзер (груша на розтяжках). Невелика вага снаряда. Після удару повертається через непередбачувану траєкторію у вихідне положення.

Крім цього, є серія дрібних груш для відпрацювання швидкості реакції, динамічних зв'язок і точності удару:

  • Краплеподібна.
  • Швидкісна.
  • Підлогова на штирі.
  • Підвісна.

Під час вибору груші для дорослої людини треба враховувати, що для отримання повноти ефекту тренування, одного різновиду снаряда буде недостатньо. Одні призначені для відточування точності та майстерності, інші — для швидкості та реакції, треті — для сили та витривалості.

Матеріал набивки груші

Показником високої якості снаряда є близькість його властивостей до параметрів тіла людини. Іншими словами, наповнювач має бути таким, щоб після удару форма поверталася до початкового стану, але водночас не пружинила та кулак не вгамував його структуру.

Розглянемо докладніше матеріали, що застосовуються офіційними виробниками.

Тканина або вітош

Текстильна вітош — найпопулярніший різновид наповнювача. Така набивка оберігає руки та суглоби спортсмена від травм і пошкоджень за будь-яких видів робіт на снаряді. Щільність набиття регулюється.

Гумова крихта

Вважається одним із найкращих наповнювачів. Розмір гранул не має перевищувати меж 1-5 мм. За показниками щільності та маси перевершує шкіру та вітош, тому часто входить до складу важковагових мішків. Вирізняється гарною пружністю й жорсткістю. Гума не гниє й не збивається донизу за весь час застосування. Призначається насамперед для професіоналів. Новачки під час використання цього варіанту можуть легко дістати травму. Єдиний мінус — висока вартість.

Обрізання шкіри

Ще один високоякісний матеріал. Мішки з ним хоча й м'які, але досить важкі та пружні. Завдяки гарній амортизації навіть за найсильнішого удару руки спортсмена не постраждають. Наповнювач не ущільнюється донизу під час усього процесу експлуатації, не піддається гниттю й утворенню цвілі. Крім того, він не шкодить обшивці. Більшість сучасних виробників випускає змішаний варіант — шкіряні ласти з ганчіркою. Завдяки цьому снаряди виходять ще функціональнішими та довговічнішими.

Опилки та тирса

Наповнювачі можуть використовуватися як разом, так і окремо. Головні їхні переваги — жорсткість, екологічність і дешева. Однак платою за це є недостатньо важка вага, низька стійкість до вологи та зараження мікроорганізмами. Крім цього, матеріал у разі удару дуже порошить і створює багато шуму. Водночас після роботи снаряд потрібно періодично струшувати, позаяк низ стає щільним, а верх розпушується. З огляду на ці недоліки деякі виробники додають пісок, гумову крихту, шкіру або вітош.

Пісок

Не дуже практичний наповнювач, зважаючи на швидке збивання структури. Згодом снаряд може просто омаріти. Однак за надання потрібної ваги матеріал виходить на перше місце. Тому в чистому вигляді його рідко застосовують, а поєднують із якимось розпушувачем — тирсою, крихтою з гуми, гранулами.

Інші матеріали

Як наповнювач також можуть бути використані гранули, поролон, вода та навіть повітря. Поролон дуже легкий і не живучий матеріал, тому ним найчастіше набивають дитячі груші. Водою наповнюють підлогові гумові форми-напівряди. Повітрям під тиском накачується спеціальна камера, що поміщається всередину снаряда.

Отже, оптимальним є груша з наповнювачем із гумової крихти, шкарпеткових шкарпеток шкіри, вітоші. Для обтяження часто застосовується пісок. Однак така добавка згодом приведе снаряд у непридатність.

Матеріал обшивки

Другим важливим аспектом під час вибору боксерського мішка є матеріал обшивки. Застосовуються такі його різновиди:

  • ПВХ або полівінілхлорид.
  • Натуральна шкіра.
  • Замінник шкіри.
  • Брезент.

Хоча ПВХ є синтетичним матеріалом, він досить приємний на дотик. Завдяки цьому з ним можна працювати без рукавичок. Обшивка на її основі міцна та стійка до зношування. Другим за популярністю матеріалом є натуральна шкіра. Вона теж досить міцна. Однак, чим товщі, тим грубіші. Тому займатися без захисту для рук можна тільки з тонкою шкіряною обшивкою. Водночас якщо її товщина менш ніж 2 мм, вона швидко порветься.

Брезент, мабуть, є найміцнішим, довговічним і недорогим матеріалом. Платою за ці властивості є суттєва грубість матеріалу. Бити по ньому без рукавичок не рекомендується навіть професіоналам. Обшивка зі шкірозамінника досить дешева. Однак для інтенсивного та частого тренування вона не підходить, оскільки не вирізняється гарною міцністю.

Як вибрати грушу за вагою

Питання про те, як вибрати боксерську грушу за вагою, входить до категорії основних у ряд із вище розглянуті. Адже від правильності її добору за цим критеріям буде залежати ефективність тренування й косивна допомога на рингу. Сучасні типи снарядів діляться на такі типи:

 

Категорія Характеристики Сфера застосування
Легкие, 5-30 кг. Малогабаритні груші, що не перевищують довжини 90 см.
  • Для дітей.
  • Постанова удару новачками.
  • Тренування шанувальників на швидкість, силу та техніку.
Середні, 30-60 кг. Середньорозмірні моделі, досягають 120 см заввишки.
  • Для відпрацювання ударів усіх типів усім категоріям атлетів.
  • Ідеальні для дому або звичайного залу, тому що не потребують посиленого кріплення.
Важкі, 60-120 кг. Великогабаритні версії, у повний зріст людини, необхідний посилений монтаж.
  • Для тренування важковагових.
  • Відпрацювання силових показників.
  • Для всіх типів ударів — руками, ногами, серіями тощо.

 

Під час вибору ваги груші є стандартні рекомендації залежно від ваги самого спортсмена:

  1. Важка категорія 85+ кг — снаряд від 45 кг.
  2. Середньої групи 75-85 кг — мішок не більш ніж 40 кг.
  3. За ваги 60-75 кг — груша в межах 30-40 кг.
  4. До 60 кг – изделие 20-30 кг.

Однак це правило далеко не завжди актуальне. Наприклад, є думка, що вага груші має становити масу самого атлета. Природно, це не завжди актуально, наприклад, для новачка чи дитини. Для початку снаряд має бути куди-менш легким. З іншого боку, спортсмену-професіоналу іноді потрібно попрацювати з важчим мішком для відточування силових комбінацій. Тому вибір має відбуватися суто індивідуально з урахуванням рівня підготовки, фізичних можливостей, технікою, стилем і тактикою планованого бою.

Як вибрати грушу для дитини

Дитячий боксерський мішок треба вибирати насамперед з огляду на те, скільки років самій дитині.

  • До 5 років підійдуть снаряди вагою всього 1,5 кг із поролоновою крихтою всередині.
  • Від 5 до 7 років закладаються перші навички ударної техніки. Тому потрібна груша важча — 4-5 кг із піском або поліпропіленом, що дає змогу відчути удар.
  • Від 8 років можна почати повноцінні дитячі тренування. Мішок має відповідати якісним вимогам. Тому краще передщість примірник із гумовою крихтою вагою від 8 до 16 кг.

Як варіант для покоління, що підростає, підходить універсальна модель надувного типу. Її жорсткість регулюється ступенем накачування, завдяки чому легко підбирається під антропометрію юного користувача.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner