Продавець sportcompany розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
743 відгуків
promo_banner
SportCompany - Интернет магазин
Контакти
sportcompanyЄвген Сергійович
Героїв 1, Київ, Україна
+380 (93) 684-24-69
Адміністратор
+380 (97) 977-20-58
Адміністратор
zhe-folkin+380979772058+380936842469

ДЗЮДО ДЛЯ ДІТЕЙ, ВАРТО ПОЧИНАТИ?

ДЗЮДО ДЛЯ ДІТЕЙ, ВАРТО ПОЧИНАТИ?

ДЗЮДО ДЛЯ ДІТЕЙ, ПЛЮСИ І МІНУСИ

Відразу обмовимося, для дітей ніяких критичних недоліків у занять дзюдо немає – можливо, варто очікувати тимчасові труднощі, ймовірно, незвичні навантаження, але точно не мінуси. А ось переваг у цього виду єдиноборств дуже багато. Але про все по-порядку: тренування з дзюдо можна починати приблизно з 4 років, у цьому віці дітям вже досить цікаво пізнавати щось нове, і в той же час дитина буде вчитися концентрувати увагу на поставлених тренером завдання.

 

 

ЩО ДИТИНА ОТРИМУЄ ВІД ЗАНЯТЬ ДЗЮДО

Заняття дзюдо для дітей не можна звести тільки до розучування прийомів, характерних для цього виду єдиноборств. Дитина вчиться багато чого: від звичок правильно харчуватися до вибудовування здорових, коректних стосунків у колективі. Серед усіх видів боротьби саме дзюдо допомагає у вихованні особистих якостей, оскільки заняття спрямовані на всебічний розвиток дітей. Тему ми докладно описали іншому блозі. Це ненаголошений вид боротьби, спрямований більше на стримування зовнішньої агресії, а не на її прояв у бік противника. Заняття дзюдо однаково добре підходять хлопчиками і дівчаткам саме з причини відсутності ударів, травм, а додатково, з самої першої тренування, всі вчаться правильно групуватися при падіннях. Якщо говорити про конкретних позитивних моментах, почати варто з того, як проходять заняття.

 

 

БЕЗПЕКА

М'які мати (татамі), спеціальний одяг, відсутність взуття, будь-якого виду зброї, ніяких ударів в голову, живіт – сенс застосування прийомів в цьому виді спорту полягає в умінні використовувати слабкості суперника і впевнене володіння техніками захоплень, підсічок. Це низкотравматичный вид єдиноборств, Травми в дзюдо отримати все-таки можна, жоден вид спорту без цього не обходиться. Але варто взяти до уваги, що з усіх бойових мистецтв саме це є найменш травмонебезпечним. Найбільш ймовірні пошкодження – удари, розтягнення, вивихи кінцівок, тобто ті, що не потребують госпіталізації або звернення за екстреною медичною допомогою. Рідкісними вважаються струси, переломи теж скоріше виключення з статистики. У змаганнях на кожну 1000 поєдинків припадає приблизно 40 травм, і такі показники щодо будь-якого іншого виду спорту вкрай малі.

ХОРОША ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА

Зовсім не обов'язково виховувати дітей чемпіонів, хоча таку можливість японське бойове мистецтво надати теж може: дзюдо входить в список Олімпійських дисциплін. Цей вид спорту відкриває перед дитиною можливості правильного розвитку кістково-м'язового каркаса, поліпшення гнучкості, фізичної витривалості і хорошої реакції

 

 

ПОЛІПШЕННЯ КОГНІТИВНИХ ФУНКЦІЙ

Простіше кажучи, діти вчаться сприймати інформацію, аналізувати її і приймати найкращі рішення в поточній ситуації. Без цього успіху в поєдинках добитися не вийде. Дзюдо – це боротьба з обов'язковим вибудовуванням тактики перемоги, вивчення переваг і слабких сторін суперника, продумування можливих сценаріїв поєдинку. Тренування сприяють розвитку у дитини координації, реакції, вчать правильно керувати тілом: наприклад, робота вестибулярного апарату і функції мозочка у маленьких спортсменів виявлені помітно краще, ніж у однолітків, які ведуть пасивний спосіб життя.

ДИСЦИПЛІНА

Будь-який спорт – це дотримання режиму харчування, розпорядку дня. Дитина вчиться правильного планування свого часу, відповідальності за власний вибір, розподілу навантаження між школою і секції дзюдо. Ці якості завжди згодяться йому і в дорослому житті, допоможуть досягти успіху в побудові кар'єри. Виховання волі до перемоги буде найбільш конструктивною, якщо є розуміння власних можливостей. Приклади непрофесійної мотивації – перемогти будь-якою ціною, тренуватися більше, ніж можеш, не думати про наслідки, а робити тут і зараз. Мистецтво дзюдо – це спорт і філософія, стратегія гнучкості та цілеспрямованості, розумне застосування фізичної сили.

САМОЗАХИСТ

Згадані вище якості лежать в основі самої ідеї дзюдо: не нападати першим, а вчитися зупиняти прояви зовнішньої агресії, не завдаючи при цьому фізичної шкоди нападаючому. Зміст цього виду єдиноборства – використовувати силу суперника проти нього самого, а не застосовувати власні вміння без потреби.

Самозахист має свої плюси, але варто пам'ятати, що це не панацея, якщо будь-яка людина потрапляє в коло агресорів. Володіння прийомів лише з дзюдо допоможе впоратися дуже умовно, особливо, якщо суперників кілька, і хто-то з них має зброю. Варто відзначити, що в цьому випадку жодна з популярних єдиноборств не буде ефективним.

На заняттях дитина в будь-якому випадку навчитися постояти за себе, і цей навик служить завоювання авторитету в школі, серед друзів, у компанії. Дівчаток дзюдо приваблює такими ж можливостями не менше: в сучасному світі, де буллінг, переслідування і безпідставні нападки дітей один на одного стали одним з етапів дорослішання, володіння прийомами єдиноборств є безперечною перевагою.

ПСИХОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ

Цей вид єдиноборств заснований на тісній взаємодії спортивних навичок, звички до дисципліни і обґрунтованого застосування своїх сил у різних ситуаціях. Дитина вчиться не просто кидкам, подсечкам і відточує володіння іншими прийомами, тренер приділяє велику увагу вихованню розумності, вмінню контролювати власні емоції. Дуже корисний навик, якщо згадати, що будь-який удар, навіть зроблений з метою самозахисту, може призвести до травми або незворотних наслідків для нападника. Нагадаємо: дзюдо – безударний техніка вибудовування захисту.

Такими будут основные преимущества этого вида боевого искусства. Конечно, стоит учитывать индивидуальные черты характера ребенка, состояние его здоровья и наличие желания заниматься дзюдо хотя бы несколько месяцев. Только так можно понять, насколько японский стиль борьбы близок и интересен для дальнейшего изучения.

ЧТО ЕЩЁ НУЖНО ЗНАТЬ О ДЗЮДО

Чтобы отдать ребенка в секцию, нужно изучить возможные противопоказания, аспекты, влияющие на занятия. К таковым относится, увы, и финансовая составляющая, состояние здоровья ребенка, ряд других нюансов

Сколько стоят занятия дзюдо?

Можно найти платные, для любого возраста, и бесплатные секции, где занимаются дети постарше, примерно с 6-7 лет. Выбор делается в зависимости от поставленных целей: если дзюдо необходимо, как один из факторов всестороннего развития, можно ограничиться спортивным залом, расположенным ближе к дому. Если борьба выбирается в качестве основного направления спортивной карьеры, стоит обратить внимание на опыт тренера.

Неизбежные расходы – покупка формы, оплата поездок на соревнования, затраты на сбалансированную диету, возможно, на спортивное питание.

Противопоказания для дзюдо

Не варто займатися боротьбою всім, хто має одне із захворювань: 1. Кардіологічного напрямку 2. Офтальмологічного характеру (хвороби очей) 3. Серйозні дефекти опорно-рухового апарату, хребта 4. Ниркові патології

Перед вибором секції дзюдо рекомендується пройти медичне обстеження і отримати висновок лікаря про те, що спортивні навантаження дитині не протипоказані.

Отдельное напоминание всем любящим родителям: дзюдо – это вид борьбы, хотя и действительно не такой травматичной, как другие единоборства. Но избежать небольших травм всё же не получится. В дзюдо для детей существует своя программа обучения, по которой сначала ребенок занимается для улучшения физической подготовки, затем постепенно вводятся первые несложные элементы борьбы, учится философия ведения поединка, и совсем не сразу обучающиеся начинают заниматься в спарринге под присмотром тренера. Избежать синяков, ушибов и иногда растяжений не получится, спорт без этого невозможен. Якщо батьки не готові віддати дитину в секцію дзюдо і разом переживати невдачі, миритися з невеликими травмами, варто розглянути інші напрямки для занять.

https://sportcompany.com.ua

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner