Які небезпеки наражаються на колінний суглоб під час спортивних тренувань?
Розтягнення або розрив зв'язок суглоба внаслідок перевищення навантаження. Виявляється різким болем та появою набряків. Часто відбувається під час бігових тренувань.
Вивих колінної чашки, викликаний різким стрибком, падінням або поворотом ноги в колінному суглобі. Ускладненнями такого вивиху можуть стати розтягнення зв'язок, нестабільність колінного суглоба, у тяжких випадках травма може призвести до руйнування надколінка. З'являються болі в ногах, що не проходять, і зниження рухливості суглобів.
Травма меніска, що супроводжується болючим набряком, обмеженням руху в суглобі. Є наслідком порушення техніки виконання вправ, найчастіше присідань.
Патологія судин ніг, наприклад, у разі розвитку атеросклерозу у спортсменів у віці. Супроводжується болями та набряклістю.
Загострення запальних та дистрофічних процесів у колінному суглобі (артрити, артрози, бурсити, подагра та ін.) після сильних фізичних навантажень.
Плоскостопість є частою причиною дискомфортних відчуттів у колінах при динамічному навантаженні (бігу).
Навіщо носити спортивний наколінник?
Використання колінного бандажу в динамічних видах спорту, наприклад, під час гри у футбол або волейбол, дозволяє значно знизити навантаження на суглоб під час падіння або різких рухів.
У силових видах спорту, таких як бодібілдинг та важка атлетика, крім функції захисту спортивний наколінник служить також для підвищення ефективності тренувань за рахунок посилення амортизації при виконанні різних силових вправ.
Залежно від матеріалу, спортивні наколінники можуть мати додаткові властивості: термоефект, поліпшення крово- та лімфо- обігу, мікромасаж, водонепроникність.
Основні функції колінних бандажів
захист елементів колінного суглоба (мениску, суглобової капсули, зв'язок) від травмування та перенапруги;
профілактика загострення запальних та дегенеративних захворювань колін під час та після тренувань;
поліпшення крово- та лімфо-обігу та обмінних процесів у тканинах;
реабілітація після пошкодження коліна;
фіксація при нестабільності колінного суглоба;
за необхідності продовжувати тренування після травмування, колінний бандаж допомагає знизити біль та зберегти свободу рухів;
використовують на тренуваннях при загостренні судинних захворювань ніг;
сприяють досягненню найкращих спортивних результатів.

Види наколінників для спорту
Ортопедичні наколінники можуть мати різний ступінь фіксації: легку, помірну, напівтверду та жорстку. Найчастіше для занять спортом, з метою зниження навантаження на суглоб та захисту від травмування, використовуються наколінники легкого та помірного ступеня фіксації. У разі підвищеного ризику отримання травми використовуються наколінники з посиленим захистом колінної чашки та/або ребрами жорсткості для стабілізації капсульно-зв'язувального апарату.
Напівжорсткі та жорсткі ортези для коліна застосовуються лише після травм: вивихів та переломів, при суглобових захворюваннях. Такі наколінники за рахунок посилення ребрами жорсткості обмежують рух коліна в суглобі, фіксуючи його у вимушеному положенні. Для тренувань такі вироби не використовують.
Якщо немає спеціальних лікарських призначень, спортивні наколінники слід використовувати протягом усього тренування. Для більшості моделей максимальний безперервний час носіння складає 8 годин.

Матеріал наколінників для занять спортом
Бавовна. Вироби комфортні при використанні, гіпоалергенні, дають шкірі «дихати», але мають низьку зносостійкість. Наколінники з бавовни можна довго носити, не знімаючи, однак через низьку еластичність вони не забезпечують необхідний рівень компресії.
Неопрен. Сучасний полімерний матеріал, що має помірний зігріваючий і мікромасажний ефект. Так як неопрен не пропускає вологу, наколінники можна використовувати для занять спортом у воді.
Лайкра. Наколінники з лайкри мають хороші показники еластичності та пружності, забезпечують хороший повітрообмін.
Нейлон. Цей матеріал відомий високою зносостійкістю та довговічністю. Колінні бандажі з нейлону зберігають свої якості тривалий час.
Наш сайт - https://sportcompany.com.ua