Продавець sportcompany розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років. Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями. Порівняти можливості діючих пакетів
МЕДИЧНИЙ М'ЯЧ (МЕДБОЛ) - ЩО ЦЕ ТАКЕ І ЯК ПРОХОДЯТЬ ТРЕНУВАННЯ
Регулярні заняття з медболом допомагають розвинути швидкість, спритність, силу, покращити координацію рухів. Розглянемо, чим він добрий і як з ним тренуватися.
ТРЕНУВАННЯ З МЕДБОЛОМ: ОСОБЛИВОСТІ І ПЕРЕВАГИ
Оскільки медичний м'яч досить компактний, тренуватися з ним можна не лише у тренажерному чи фітнес-залі. На відміну від інших м'ячів медбол не відскакує від поверхні, поглинає удари, що дозволяє його використовувати в домашніх умовах. Цей спортивний снаряд має безліч переваг, серед яких: Зміцнення всіх груп м'язів без істотних навантажень.
Поліпшення координації рухів. Можливість виробляє жироспалюючі тренування. Зміцнення опорно-рухового апарату та м'язів-стабілізаторів. Швидке оновлення після травми, використання в період реабілітації. Поліпшення різних спортивних показників: витривалість, спритність, швидкість, рівновага (баланс) тощо. Заняття з медболом вносять різноманітність у тренувальний процес і при цьому мінімізують ризик травмування суглобів і зв'язок.
ЯК ВИБРАТИ МЕДБОЛ
Описати класичний медбол досить проблематично, адже це спортивний інвентар, який підбирається індивідуально відповідно до конкретної ситуації та фізичного стану людини. Важкий м'яч може використовуватися для реабілітації дорослих чоловіків, менш важкий для дорослих жінок та юнацького спорту, легкий медбол рекомендований літнім та молодим людям у відновлювальний період після травм та переломів.
Оскільки при виборі медичного м'яча є певні правила, можна звернутися за допомогою до лікаря-реабілітолога або професійного спортивного інструктора. У деяких випадках реабілітологи рекомендують займатися одночасно двома або навіть трьома медболами, оскільки це сприяє більш швидкій реабілітації та відновленню організму. Для тих, хто використовує цей спортивний снаряд з метою покращення фізичної форми, найкращий варіант – метбол, що дозволяє прогресувати та робити багато вправ.
Деякі спортсмени-атлети віддають перевагу кардіо навантаженням, деякі вважають, що їм недостатньо силових вправ. Тому одним із головних критеріїв, на які варто звернути увагу, є матеріал м'яча. Якщо планується приділяти увагу більшій кількості підходів та вправ, то не варто вибирати варіант із твердої гуми з шипами або декоративними елементами. І навпаки, для тих, хто вибирає важкий м'яч для повільних і складних вправ, слід звернути увагу на варіант із великою кількістю елементів, які зможуть перешкоджати ковзанню.
Крім того, важливо, щоб поверхня медболу була без ушкоджень, і він сам зручно лежав у руках. Також при виборі важливо враховувати вагу та діаметр снаряда. Початківцям слід починати з м'ячів, вагою 1-3 кг, поступово переходячи на більший та приділяти увагу моделям зі зручною рукояткою – це забезпечить комфорт під час занять.
ЗАНЯТТЯ З МЕТБОЛОМ
Якщо медичний м'яч використовується для реабілітації, то рекомендувати вправи та розробляти їх може лише реабілітолог. В інших випадках правила такі, як і з іншими силовими снарядами: Забезпечення безпеки Насамперед не можна використовувати занадто важкий медбол, а також кидати/підкидати його, оскільки це може призвести до травмування.
Кардіо заняття повинні проходити під контролем інструктора/тренера. Класичне навантаження Три підходи зі зручною кількістю рухів у кожному з них. Після появи почуття легкої втоми фахівці радять робити вправи ще 10-20 секунд тоді заняття буде прогресивним.
Медбол служить відмінним доповненням до вправ на всі групи м'язів, а також сприяє покращенню розтяжки, гнучкості та прокачування м'язів ніг. Перед тренуванням зі снарядом слід провести розминку, це розігріє м'язи та підготує їх до навантажень. Займатися можна під будь-яку ритмічну музику – це набагато веселіше.
ОСНОВНІ ВПРАВИ З МЕДБОЛОМ
Існує багато ефективних вправ, серед стандартних: Віджимання (наголошується на м'яч). Присідання (метбол потрібно тримати на витягнутих руках лише на рівні плечового пояса). Поворот корпусу з м'ячем у руках. Випади (бічні, передні, задні) – м'яч тримати собі.
Біг на місці в середньому з м'ячем в руках. Скручування з м'ячем між колінами і т.д. Також медичний м'яч можна використовувати для різних вправ зі складнішими рухами – ривками та обертаннями.
Програма має підбиратися індивідуально грамотними інструкторами з урахуванням загального стану організму та його особливостей. Метбол – це універсальний спортивний снаряд, що забезпечує хорошу фізичну форму у будь-якому віці. За дотримання правил та рекомендацій фахівці тренування з медичним м'ячем абсолютно безпечні і дозволяють вийти на більш високий рівень.
Методика Євмінова отримала багато позитивних відгуків. Це запатентована методика лікувальної фізкультури для лікування та профілактики захворювань хребта з використанням профілактора – дошки Євмінова.
Щоб правильно вибрати бінокль або монокуляр, потрібно враховувати нюанси, пов'язані з конструкцією і характеристиками. Наприклад, у польових моделей широке поле зору, що зручно для спостереження за природою.